Podświadome Sekrety Motywacji.

kwiecień 08, 2017
 • Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jak to się dzieje, że w przypadkach kryzysowych otrzymujesz impuls do działania? Nagły przypływ mocy, który powoduje, że przekraczasz swoje granice. Dokonujesz niemożliwego. Wychodzisz poza lęk, obawy, brak wiary.

  W trudnych momentach, kiedy w Twoim życiu dużo się dzieje lub kiedy widzisz, że jakiś nawyk stoi Ci na drodze do tego kim chcesz się stać, Twoja podświadomość wysyła do Twojego ciała zastrzyk energii. Pomaga Ci to przełamać wewnętrzne obawy, zewnętrzne przeciwności w celu podjęcia działań, które często przewyższają umiejętności jakie na co dzień prezentujesz.

  Większość ludzi zapewne z dużą łatwością porzuciłaby palenie, zaczęła regularne ćwiczenia fizyczne, czy też pozbyła się innych niezdrowych nawyków, mając pistolet przystawiony do głowy lub zaoferowaną dużą sumę pieniędzy.

  Możesz osiągać najlepsze rezultaty w czasie kryzysu, ponieważ Twoja podświadomość, działając poprzez system nerwowy, uwalnia adrenalinę i endorfiny do krwioobiegu. W ten sposób rośnie tętno i ciśnienie krwi, masz poprawioną koncentrację. Znajdujesz się w stanie gotowości do działania. Dostajesz dodatkową dawkę energii.

  Cokolwiek zasadzisz w swojej podświadomości
  i będziesz pielęgnował poprzez powtarzanie oraz emocje,
  pewnego dnia stanie się rzeczywistością.

  — Earl Nightingale

  Klucze do podświadomości

  Jeśli mógłbyś znaleźć sposób, aby uzyskać wsparcie swojej podświadomości na każde żądanie, miałbyś do dyspozycji maksymalną dawkę energii, która znacząco pomogłaby Ci zrealizować każdy cel.

  Jak to można osiągnąć? Czy jest to realne?

  Odpowiedź brzmi tak.

  Wymaga to jednak głębszego poznania natury podświadomości i znalezienia środków, które na nią skutecznie działają.

  Prowadzą do tego 3 klucze.

  Pierwszy klucz, to zrozumienie, że Twoja podświadomość funkcjonuje w sposób charakterystyczny dla małego dziecka. Reprezentuje wartości, marzenia i zainteresowania typowe dla 5-6 latka.

  Jeśli będziesz wiedział, w jaki sposób dotrzeć do dziecka, tym lepiej wykorzystasz źródło własnej motywującej energii.

  Dzieci lubią więcej:

   

  • Nowych zabawek
  • Zabawy i radości
  • Przyjemności
  • Rutynowych czynności
  • Prezentów

   

  Dzieci lubią mniej:

   

  • Starych zabawek
  • Nudy
  • Pracy i obowiązków
  • Rzeczy, które są dla nich dobre
  • Fizycznego dyskomfortu
  • Częstych zmian
  • Poświęcenia

   

  Co zrobisz z takimi informacjami? W jaki sposób zaangażujesz i pozyskasz wsparcie swojej podświadomości?

  Możesz tego dokonać stosując drugi klucz.

  W celu uzyskania dostępu do motywacyjnej energii, musisz zapewnić nagrody, które będą odpowiadały trzem witalnym potrzebom i interesom Twojej podświadomości – bezpieczeństwu, przyjemności i sile.

  Niektórzy ludzie poszukujący drogi do realizacji swojej życiowej misji np. służenia wielu ludziom, naprawianiu świata w rozmaity sposób, zwykle odrzucają proste rozwiązania, jako zbyt przyziemne. Jednak takie abstrakcyjne cele, nie przemawiają do prostych pragnień dziecka, którymi kieruje się podświadomość. Rzadko sprawdzają się także w zmaganiach z codziennymi wyzwaniami jakie przynosi życie.

  Jeśli masz kłopoty z zastosowaniem dwóch wcześniejszych sposobów, użyj trzeciego klucza.

  Wykorzystaj siłę wizualizacji, aby wejść w uczucia, jakie będą Ci towarzyszyły w momencie finalnego osiągnięcia Twoich celów.

  W związku z tym, że Twoja podświadomość nie ma zdolności do rozróżnienia co stworzyłeś w swojej wizualizacji , a co jest fizyczną rzeczywistością, wszystkie wyobrażone sceny jakie przemówią do jej poczucia bezpieczeństwa, przyjemności i osobistej siły, uruchomią dla Ciebie wsparcie z tej strony.

   

  Możesz zwizualizować siebie:

  • Jako wysoko cenionego profesjonalistę w swojej branży,
  • Jako okaz zdrowia,
  • Spełniającego marzenie o egzotycznych wakacjach.

  W ten sposób możesz wykorzystać uczucia i siłę swojej podświadomości, by skutecznie przejść przez trudny czas w swoim życiu.

  Doceń też to, że to co robisz, cała Twoja praca jest sposobem, w jaki się rozwijasz.

  Pracując nad motywacją i komunikacją z podświadomością, zwróć uwagę w pierwszej kolejności na podstawowe potrzeby, zanim skierujesz się ku realizacji życiowej misji.

   

  Czy kiedykolwiek kontaktowałeś się ze swoją podświadomością? Czy zaprosiłeś ją do współpracy?

  Jakie przyniosło Ci to efekty?

Dodaj komentarz
Rób w życiu to, co kochasz.Kto może mi pomóc w podjęciu trudnych decyzji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *