Pokonaj przeszkody na drodze do życiowego celu.

styczeń 22, 2017
 • Przychodzą w życiu takie momenty, że zaczynasz mieć poczucie braku.

  Braku czegoś istotnego, znaczącego, jakiegoś większego sensu. Chciałbyś być może być kimś znanym, wywierać wpływ na innych, dawać im jakąś znaczącą wartość. Po prostu robić coś ważnego.

  Budzi się w Tobie poczucie konieczności nadania sobie większego życiowego celu. Czegoś, co pomoże Ci wrzucić wyższy bieg. Obudzi wewnętrzną motywację do przeskoczenia siebie samego.

  Podążając za tym celem, zawsze znajdziesz przeszkody na drodze. W takich momentach możesz mieć poczucie braku mocy. Te sytuacje nie będą wskazywały na Twoje słabości. One dadzą Ci znak, byś poszukał innego rozwiązania. Zdając się na swoją wewnętrzną siłę i wrodzone zdolności oraz intuicję.

   

  Kiedy brakuje Ci jasnego celu, może się zdarzyć, że źle ocenisz przeszkodę na swojej drodze. Może poczujesz wewnętrzny opór przed zmianą. Zamiast obwiniać siebie o słabą wolę, skieruj raczej uwagę na to, co dzieje się w Twoim wnętrzu:

   

  1. Wewnętrzny sabotaż

  Możesz nie osiągać swoich celów, ponieważ masz poczucie, że na to nie zasługujesz. Być może przyciągasz problemy, gdyż życie bez nich byłoby po prostu nudne. Czy lubisz komplikować sobie życie? Upewnij się więc, podejmując działania, że będziesz wolny od podcinania gałęzi, na której siedzisz.

   

        2. Nierealistyczne standardy

  Perfekcjonizm może prowadzić Cię do tego, ze będziesz brał na siebie zbyt wiele. Możesz ponieść porażkę nie ze względu na zbyt słabego ducha lecz próbując realizować cele nie adekwatne do swoich obecnych możliwości lub nie związane z Twoimi wartościami.

  Wtedy realizujesz to, co powiedzą Ci inni i nie podążasz za swoją intuicją. Być może zdarzy Ci się przeszacować własne umiejętności, nie przygotować się i podejść do zadania bez planu, a potem zniechęcić się i porzucić pracę.

  Żaden cel nie będzie przerażający, jeśli podzielisz go na małe kroki i dobrze się przygotujesz do działania.

   

         3. Znajdź koncentrację

  Być może rozpraszasz swoją energię próbując zrealizować zbyt wiele rzeczy na raz, zamiast skupić się na swoich priorytetach takich jak np. napisanie książki, czy zdobycie nowych umiejętności. Określ swoje najważniejsze priorytety – zapisz je, zrób listę i zrealizuj jeden po drugim.

   

         4. Opór przed zmianą

  Przełamanie negatywnego schematu odbywa się w 2 etapach: po pierwsze poprzez wprowadzenie zmiany, a po drugie przez utrwalenie jej. Dopiero kiedy będziesz wystarczająco długo powtarzał nowe nawyki, staną się one naturalne dla Twojej podświadomości. Twój układ nerwowy potrzebuje co najmniej 30 dni, by wytworzyć nowe połączenia nerwowe. Czasem potrzeba 3 miesięcy, a czasem nawet więcej. Opór jest częścią naszego życia. Zrozumienie tej tendencji da Ci poczucie i świadomość, że trwała zmiana nie jest procesem łatwym.

   

   

  Lęk obrazuje nasze poczucie braku bezpieczeństwa, zwątpienie w siebie i może wskazywać na przejaw słabości. Jest odczuwalny przez każdego człowieka bez wyjątku. Nawet przez tych najodważniejszych. Różnica jest taka, że oni podejmują działanie, pomimo lęku. W najlepszy możliwy w danym momencie sposób. I to wystarczy.

   Kiedy w Twoim życiu wymagane jest podjęcie działania, zawsze znajdziesz wiele dobrych wymówek, by tego nie robić. Nie uchronią Cię one przed konsekwencjami braku decyzji.

  Jeśli chcesz pokonać poczucie braku silnej woli lub jakąkolwiek inną przeszkodę na swojej drodze – najpierw skup się, potem ustal swoje priorytety, poznaj własne możliwości i przekrocz ograniczenia.

  Następnie działaj – pomimo lęku, niesprzyjających okoliczności, braku pieniędzy.

  Tylko działania ukształtuje Twoje przeznaczenie, wytyczy Twoją ścieżkę.

   

  Podziel się ze mną swoimi sposobami pokonywania życiowych trudności. Jakie masz cele w życiu i jak je realizujesz?

   

  Jeśli znalazłeś w tekście wartość, będę wdzięczny jeśli udostępnisz ją innym. Dziękuję.

Dodaj komentarz
Siła Woli – Twoja Wewnętrzna Moc DziałaniaRób w życiu to, co kochasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *