Siła Woli – Twoja Wewnętrzna Moc Działania

grudzień 11, 2016
 • Każdy człowiek przynajmniej raz przeżył chwile braku wewnętrznej mocy i bezradności. W takich momentach wydaje się, że cały świat zwraca się przeciw Tobie.

  Czy faktycznie tak się dziej, czy to tylko złudzenie? Często bardzo sugestywne.

  Sam często miewałem takie momenty w swoim życiu. Chwile, w których czułem się słaby. Tak słaby, że nie byłem zdolny podjąć żadnego działania. Chciałem, aby ktoś to zrobił za mnie. Ja nie miałem siły.

  Chwile, w których jako dziecko czułem się bardzo samotny. Chwile, w których byłem bardzo chory. Kiedy zrezygnowałem ze studiów, które nie były dla mnie. Kiedy traciłem pracę, w której źle się czułem. Kiedy rozpadł się mój toksyczny związek. Kiedy umarło moje dziecko.

  Nikt jednak za mnie niczego nie zrobił. Tak jak nie zrobi tego za Ciebie.

  Każdy z nas ma w sobie niewyobrażalną moc. Objawia się ona w tych momentach, kiedy czujesz, że już nie dasz rady.

  Kiedy wspinasz się na wzgórze,
  Możesz poddawać się tak wiele razy, ile tylko chcesz,
  Tak długo, jak długo poruszają się twoje stopy.

  — Shoma Morita

  Wrota do wewnętrznej mocy

  Największe życiowe wyzwania przemieniają to co wiesz, w to co robisz. Masz w sobie świadomość, że odpowiednia dieta jest korzystna dla Twojego zdrowia. Na tej samej zasadzie, bycie asertywnym jest podstawą udanych relacji z innymi. Jednak dopóki nie zaczniesz działać według tego, czego jesteś świadomy, nawet najlepsze i najdoskonalsze plany pozostaną w sferze marzeń.

  Oczywiście, wszystko jest znacznie łatwiej powiedzieć niż wykonać. Niezależnie od wszystkich okoliczności, czy zdolności, tylko podjęte przez Ciebie działania ukształtują Twoje przeznaczenie. Po prostu – działaj.

  Jak mieć pewność co robić? Co jest dla mnie dobre? Co jest właściwe i najlepsze w tym momencie? Jak mam dojść do tego? Mieć dyscyplinę i jasność intencji?

  Najczęściej tym, co odbiera Ci moc do działania są życiowe trudności. Wtedy zaczynasz w siebie wątpić. Zachowujesz się niczym postaci z bajki o Czarnoksiężniku z Krainy Oz. Czy pamiętasz Stracha na Wróble, który był przekonany, że nie ma rozumu w głowie. Pamiętasz Drwala, któremu wydawało się, że nie ma serca. I lwa, który uważał, że brakuje mu odwagi. Okazało się, że każdy z nich miał wszystko na właściwym miejscu.

  W ten sam sposób Ty również nigdy nie utraciłeś swojej mocy, odwagi i wiary w siebie. Zdarzyło Ci się po prostu o tym zapomnieć. Twoja wewnętrzna moc jest jak mięsień. Kiedy go nie używasz, zmniejsza się i wiotczeje. Staje się silna i wytrzymała, kiedy z niej korzystasz. Tak jak mięsień, potrzebuje stałego ruchu, pracy.

  Dostęp do wewnętrznej mocy

  Odpowiedz sobie na poniższe pytania, a pomoże Ci to w zbudowaniu wewnętrznej dyscypliny i wykorzystaniu Twojej mocy w codziennym życiu:

  • Określ w skali od 1 do 10, jak dobrze wychodzi Ci przemienianie tego co wiesz, w to co robisz?
  • Jak ocenisz poziom swojej wewnętrznej dyscypliny, w porównaniu do innych ludzi?
  • Czy masz w tej chwili jakieś wielkie marzenie lub cel? Co możesz zrobić, aby to zrealizować?
  • Czy miałeś więcej, czy też mniej samodyscypliny w przeszłości? Kiedy i dlaczego?
  • Czy możesz przypomnieć sobie momenty, w których wykazałeś się silną wolą?
  • Czy możesz zastosować swoją silną wolę do zmiany diety?
  • Czy możesz użyć silnej woli, by zacząć ćwiczyć fizycznie i pracować ze swoim ciałem?
  • Czy możesz użyć silnej woli w obszarze seksu?
  • Czy Twój budżet i finanse odzwierciedlają Twoje zdyscyplinowanie?
  • Czy ludzie kiedykolwiek mówili o Tobie, że jesteś uparty? Czy im za to podziękowałeś?
  • Czy robiąc to, co kochasz, musisz zwracać szczególną uwagę na dyscyplinę? Czy zmuszasz się do robienia tego? Dlaczego tak? Dlaczego nie?
  • Jakie nawyki chciałbyś zmienić?
  • Czy kiedykolwiek użyłeś swojej silnej woli, by działać z życzliwością i uprzejmością? Czy może nie było takiej potrzeby?
  • Czy chciałbyś mieć poczucie większej wewnętrznej siły? Skąd wiesz, że tego akurat teraz nie posiadasz?

  Potęga celu

  Wewnętrzna siła, która nie jest używana, przypomina rasowego wierzchowca szlachetnej krwi, który całe życie spędza w stajni.

  Potrzebujesz czegoś więcej, poza swoją mocą, aby odbyć własną podróż. Potrzebujesz kierunku, celu i misji. Potrzebujesz świadomości swojego przeznaczenia. Czegoś, co będzie miało dla Ciebie szczególne znaczenie.

  Twoje życiowe cele są kształtowane przez tysiące czynników takich jak: środowisko, rodzice, geny, wartości okoliczności, okazje, wolną wolę, oczekiwania.

  Znając swój cel i działając w zgodzie z przeznaczeniem, uwalniasz pełną, ogromną wewnętrzną siłę. Być może chciałbyś uwolnić się od negatywnych nawyków, poprawić standard życia, mieć więcej pieniędzy, znaleźć lepszą pracę.

  Bez względu na to, jaki masz cel, pojawią się na Twojej drodze liczne przeszkody. Twoja moc jest jednak jak buldożer, który pomoże Ci pokonać i ominąć zapory i blokady Twoich zwątpień, braku wiary, przybliżając Cię do Twojego celu.

  Poznanie swojego celu

  Bez względu na to, czy znasz już swój życiowy cel, czy też nie, pewnie wiesz co będziesz robił w ciągu kilku najbliższych minut. Dążąc do swojego przeznaczenia, będziesz realizował setki mikro celi. Oznaczą one każdego dnia Twoją drogę. Będąc tu i teraz, zyskasz świadomość tego co należy zrobić. Nawet, jeśli życie przyniesie Ci niespodzianki.

  Poznanie swojego celu jest często wszystkim czego potrzebujesz, by poczuć w pełni swoją wewnętrzną moc.

  Poniższe działania mogą pomóc w uzyskaniu jasności w kwestii życiowego celu:

  • Podążaj za swoimi marzeniami. Kreacja idzie za wizją, a siła woli zaczyna się od wypowiedzenia życzenia – Twojej intencji.
  • Pamiętaj o swoich celach w każdym momencie – w domu, w pracy, w podróży – jako o rzeczach, które masz do zrobienia.
  • Doceń każdą sytuację, w której użyłeś swojej wewnętrznej siły do realizacji życiowych celów.
  • Kiedy masz poczucie, że utraciłeś swoją wewnętrzną siłę, czy gubisz wtedy także swoją życiową drogę? Czy zapominasz o swoim przeznaczeniu?
  • Podziel realizację swojego życiowego celu na mniejsze – miesięczne, tygodniowe, dzienne zadania. Następny krok zawsze będzie dla Ciebie jasny.

  Podążając za swoim celem, zawsze znajdziesz przeszkody na drodze. W takich momentach możesz mieć poczucie braku mocy. Te sytuacje nie będą wskazywały na Twoje słabości. One dadzą Ci znak, byś poszukał innego rozwiązania. Zdając się na swoją wewnętrzną siłę i wrodzone zdolności oraz intuicję.

  W ten sposób osiągniesz wewnętrzne mistrzostwo.

  Podziel się ze mną tym, kiedy czułeś się słaby. Podziel się tym, kiedy odnalazłeś w sobie moc, którą zawsze miałeś. Co się w Tobie zmieniło i w Twoim życiu.

Dodaj komentarz
Druga strona niepowodzenia, czyli dźwignia do zmiany życia.Pokonaj przeszkody na drodze do życiowego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *