Czy dostajesz w życiu to na co zasługujesz?

wrzesień 05, 2016
 • Na co zasługujesz?

  Na Twoje życie wpływ ma wiele czynników takich jak przekonania, relacje z ludźmi, wewnętrzna motywacja. Jednak jedną z najważniejszych kwestii jest Twoje poczucie własnej wartości. Determinuje ono wszystko, co dzieje się w sferze Twojego zdrowia, kariery zawodowej, pieniędzy, relacji z ludźmi. Determinuje Twoje odczuwanie radości z życia.

  W istocie Twoje poczucie własnej wartości jest odpowiedzią, jakiej  sam sobie udzielasz na jedno konkretne pytanie „Na co zasługuję?” Jeśli obserwujesz uważnie swoje życie odkryjesz, że dostajesz niekoniecznie to na co zasługujesz.

  Ujmę to jednak inaczej. Dostajesz nie więcej, ale też nie mniej niż to, na ile wierzysz, że zasługujesz. Twoja podświadomość dopuści do Ciebie tylko tyle bogactwa, pieniędzy, sukcesu i tylko w takim stopniu, na ile Ty sam doceniasz swoją wrodzoną ludzką wartość. Sukces obejmuje talenty, wysiłek czy też kreatywność. Jednak przede wszystkim jest uwarunkowany zdolnością do przyjmowania.

  Może nawet tego nie wiesz, ale sam dokonujesz wyboru. Podświadomie wybierasz i przyciągasz do swojego życia tych ludzi i takie doświadczenia, co do których jesteś przekonany, że na nie zasługujesz.

  Ból w życiu jest nieunikniony, jednak cierpienie jest opcjonalne. Cierpienie jest wyłącznym produktem Twoich niewłaściwych wyborów.

  Poczucie własnej wartości i poczucie zasługiwania kształtują Twoje życie tworząc tendencje. Jeśli masz wysokie poczucie własnej wartości i zasługiwania na to co najlepsze, działa wtedy tendencja do dokonywania produktywnych wyborów. Jeśli przeciwnie czujesz, że nie jesteś nic wart i nie zasługujesz na bogactwo, dobre rzeczy, wartościowy związek, podejmujesz destrukcyjne lub ograniczające wybory. Na każdym skrzyżowaniu ścieżek życia masz wolną wolę wyboru. Możesz wybrać drogę bycia uprzejmym i uczciwym w stosunku do innych, ciężkiej pracy, znalezienie wspierającego partnera, naśladowania wartościowych ludzi. Możesz też wybrać drogę palenia za sobą mostów, uzależnienia od alkoholu czy narkotyków czy destrukcyjnych związków.

  Twoje poczucie własnej wartości ma ogromny wpływ na to, czy wybierzesz w życiu łatwe lekcje czy też te znacznie trudniejsze, przytłoczenie problemami czy wzniesienie się wysoko ponad nie. Wybory te będą determinować Twój poziom edukacji, dochodów, zdrowia, zawodowego sukcesu a nawet wpłyną na długość Twojego życia. Docenianie swojej wartości i wdzięczność z powodu tego kim jesteś i co już osiągnąłeś, mogą czasem bardzo istotnie zmienić warunki Twojego życia. Dzięki temu podejmiesz znacznie lepsze dla siebie decyzje i działania.

  Jeśli zaczniesz traktować siebie z większym szacunkiem, inni ludzie zrobią to samo.

  Dlaczego?

  My ludzie podświadomie „trenujemy” innych w tym, jak powinni nas traktować poprzez komunikaty jakie wysyłamy językiem naszego ciała, tonem głosu a także dając inne subtelne sygnały.

  Bez względu na to jak inteligentny, atrakcyjny lub utalentowany jesteś,
  w stopniu w jakim wątpisz w swoją wartość,
  sabotujesz swoje wysiłki
  i rujnujesz swoje relacje.

  — Dan Millman

  Jak postrzegasz sam siebie? Sprawdź czy sam siebie ograniczasz

  Sprawdź jak Ty w tej chwili postrzegasz swoją własną wartość. Być może pomniejszasz sam siebie i ponosisz porażki zamiast sukcesów.

  Sprawdź w jaki sposób poczucie własnej wartości wywiera wpływ na różne obszary Twojego życia, odpowiadając na poniższe pytania: „Tak”, „Nie”, Czasami”.

   

  • Czy kiedy los się do Ciebie uśmiecha myślisz „To raczej długo nie może potrwać”?
  • Czy łatwiej jest Ci dawać niż przyjmować?
  • Czy masz poczucie, że Twoje życie jest pełne problemów?
  • Czy odczuwasz brak pieniędzy i płyną one do Ciebie z trudnością?
  • Czy Twoja praca daje Ci poczucie spełnienia?
  • Czy Twoja relacja partnerska jest niesatysfakcjonująca?
  • Czy długo pracujesz i brak Ci czasu dla siebie samego?
  • Czy złoszczą Cię ludzie, którzy często wyjeżdżają na wakacje? Czy im zazdrościsz?
  • Czy masz poczucie, że inni ludzie cieszą się z życia bardziej niż Ty?
  • Czy uważasz, że pracujesz i robisz więcej niż inni?
  • Czy codziennie zajadasz stres, palisz papierosy lub pijesz alkohol?
  • Czy czujesz się niekomfortowo, kiedy otrzymasz pochwałę, nagrodę czy też prezent?
  • Czy kiedykolwiek odrzuciłeś nadarzającą się możliwość w pracy, relacji, lub własnej edukacji, której później żałowałeś?
  • Czy częściej niż inni chorujesz lub masz problemy ze zdrowiem?
  • Czy cenisz swoje usługi, pracę niżej niż inni w Twoim obszarze specjalizacji?

   

  Jeśli odpowiedziałeś „Tak” lub „Czasami” na więcej niż połowę pytań, to obszar poczucia własnej wartości odgrywa bardzo istotną rolę w Twoim obecnym życiu.

  Zacznij nad tym pracować a znacząco odmienisz kurs swojego życia.

  Zacznij działać już dziś. 

Dodaj komentarz
Wykorzystuj 100% swojego mózgu.Wewnętrzny sabotaż, czyli dlaczego nie dostaję tego czego chcę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *